Italské designové povrchy

Dekorativní štuk Istinto

ISTINTO je univerzální materiál, se kterým můžete vytvořit celou řadu nádherných efektů, jeden z nich je imitace kamene. Podle vaší fantazie můžete vytvářet povrchy dokonale ztvárňující  různé povrchy a barvy kamene. Záleží jen na tom, jakého finálního efektu chcete dosáhnout. Je možné vytvořit hladký a leklý povrch, připomínající leštěný kámen, nebo naopak díky zubatému hladítku můžete vytvořit povrch připomínající kámen, na který působil čas a povětrnostní podmínky a který je tudíž mírně zvětralý a nerovný. Případně je velmi efektní tyto dva povrchy kombinovat a leštěný kámen použít jako zvýraznění. Leštěný kámen můžete dát, třeba okolo krbu nebo čela postele, jak můžete vidět na našich fotografiích. Na našich videích naleznete přesný návod jak postupovat.

Další oblíbená povrchová úprava je  kámen s barevným žilkováním a s prasklinami. Při této technice vytváříme praskliny a nerovnosti na kameni pomocí speciálních kartáčů a následně vzniklé nerovnosti a otvory můžeme vyplnit barevnými pigmenty nebo vytvořit celoplošné žilkování a barevné přechody. Nechte se inspirovat našimi fotografiemi nebo případně skutečnými mramory a kameny, které se vyskytují v přírodě. Nejlepší umělec je nakonec vždy příroda sama, nad jejími barevnými kombinacemi člověk nikdy nepřestává žasnout.

Dekorativní štuk Istinto – konečná úprava

Povrch můžeme následně opatřit včelím voskem, nebo lakem pro zvýšení omyvatelnosti a odolnosti. ISTINTO vyniká výbornou prodyšností, po vytvrdnutí vysokou mechanickou odolností. Vzhledem k alkalickému prostředí odolává plísním a řasám, vždyť naši předkové vždy dezinfikovaly stěny čistým vápnem.

Pokud chceme zvýšit omyvatelnost a odolnost materiálu, doporučujeme použit náš přírodní včelí vosk nebo vodou ředitelný lak. Pro zachování prodyšnosti této povrchové úpravy doporučujeme spíše použít přírodní včelí vosk. Pokud máme vyšší nároky na tvrdost a omyvatelnost povrchu máte možnost zvolit vodou ředitelný polyuretanový lak

 

 

https://www.google.com/maps/vt/data=qzLwCg31M3CRhf_zee_WLKXG2sca6IMgDNmd_j7MBkdL6X-GHiqWFO0iphFBQa5aUDrz79pUS_E2NmkHiDK5fFzms4L_hb8b7qjN4IvpCtk9pSuXPdf0wfT3Et1EZhRWyPTl3iGrhlo

 

 

 

Kontakt

SPR stavebniny Pavel Richter Stavební 42
Poděbrady
290 01

Otevírací doba:
Po-Pa -7 -17hod
So -7-11hod
V zimním období do 16 hodin
775 369 887
prichter@seznam.cz
To Top